Emocija yra informacijos saugotoja

  • Post category:Blog
  • Post comments:0 Comments

EMOCIJA YRA INFORMACIJOS SAUGOTOJA. Todėl mes turime ją išjausti, o ne išmąstyti.

Stiprios emocijos lemia aiškesnius prisiminimus ir jų perkėlimą į ilgalaikę atmintį.

Tai gali įtakoti mus įvairiausiais kampais, pavyzdžiui mūsų pasirinkimus, reakcijas, pomėgius, baimes, savivertę…

Tarkim kažkada vaikystėje tave išgasdino šuo ir nuo to laiko turi šunų baimę. Arba pamatei kraupią avariją ir dabar bijai vairuoti ar bijai greičio ar pan.

Arba tarkim tavo tėvai pykosi, išsiskyrė ir dėl to patyrei krūvą skaudžių išgyvenimų. Aišku nusprendei, kad tau taip nebus, nes nenori patirti nieko panašaus. Toliau gyvenime tai gali virsti į įvairius variantus. Pavyzdžiui, neturi santykiu visai: nėra partnerio – nėra ir su kuo pyktis. Arba žūt būt stengies išlaikyti santykius be konfliktų, todėl visus jausmus, nepasitenkinimą ir peržengtas ribas užgniauži savyje, neišsakai. Galiausiai gražių santykių siekis virsta kančia.

Dar vienas – labai labai kažko norėjai, svajojai apie tai, o tėvai tau pasakė, kad negausi, nes neišgali sau to leisti ir kad tokie norai – ne mums. Kiti tegu turi, o tu turėti negali. Tai kaip manai, kas nutiks su to vaiko saviverte ir santykiu su gausa?

Beje, nors atsakymų ieškot vaikystėje – elementaru, jau manau galima garsiai sakyti, kad tokie prisiminimai atkeliauja ne tik iš šio gyvenimo patirčių. Tai gali driektis per kartų kartas per kūno lastelių atmintį ar atkeliauti iš ankstesnių įsikūnijimų.

Ne veltui į regresiją galime nukeliauti būtent sekdami kūno pojūčiais ir kylančiomis emocijomis. Ir taip gali nutikti visiškai ne specialiai.

Netgi norint įsiminti informaciją siūloma susieti ją su kažkuo gerai žinomu, sau reikšmingu, turinčiu kažkokį emocinį krūvį. Tie, kas sugalvojo šias technikas tikrai suprato, kad sausa informacija (išmąstymas) yra įsisavinama laaabai sunkiai, o štai su emociniu prieskoniu (išjausta) įsigeria atmintin daug lengviau ir ilgam.

Todėl:

✤ kai reikia pasirinkti – išjausk visus pasirinkimo variantus ir rinkis tą, kuris džiugina. Jei nedžiugina – ieškok naujo varianto.

✤ kai pagauni save automatiškai reaguojant – paklausk savęs iš kur kyla ši reakcija ir kaip aš norėčiau reaguoti (atsakyti) iš tiesų. Tu gali rinktis, jei tik pastebi.

✤ intuityviai ateinanti informacija pirmiausia pasireiškia kaip jausmas, pojūtis. Tiesiog žinau kad taip yra. Intuicija dažniausiai ir vadiname tai, ko negalime išmąstyti, bet tiesiog žinome, jaučiame. Verta lavinti jautrumą. 😉

✤ visi tave kankinantys prisiminimai, mintys (informacija) yra lydimi emocijų. Leisk sau išjausti tas emocijas pilnai, paleisdamas neutralizuok prisiminimą ar įsitikinimą ir jis nebeturės svorio, neįtakos tavęs.

✤ emocijų paleidimai veikia!!!

Jei jauti, kad reikalingas vedimas iš emocijų labirinto – registruokis konsultacijai.

https://laimarudinskaite.lt/konsultacijos/ arba labas@laimarudinskaite.lt.

Parašykite komentarą